Wybierz swój język

Osoby tworzące materiały

Ważna jest dla nas jakość przygotowanych materiałów oraz prowadzonych przez nasz szkoleń i warsztatów. Dlatego staramy się, aby były one tworzone i prowadzone przez wykwalifikowany personel z odpowiednim doświadczeniem.

Zresztą, jakość dostarczanych materiałów pokazuje jakość tego co robimy. Zatem i jakość naszych wdrożeń.

Masz już dość "jakości studenta" czy potocznego "jak się uda, tak będzie"? Zapraszamy do nas!

O wiele łatwiej administruje i zarządza się dobrze przemyślaną i wdrożoną infrastrukturą. Im jest ona większa, tym trudniej potem zmienić nieprzemyślane decyzje czy tak zwane "o działa, zostawmy" czy "działa, więc lepiej nie dotykać". Potem zostajemy z tym na lata, gdzie z czasem często też to utrudnia czy ogranicza wdrażanie innych rozwiązań. Dziwne awarie i problemy, to czasem kwestia konfiguracji, a czasem niestety aż wybranego zestawu komponentów czy produktów, co jest jeszcze trudniejsze do zmiany.


Wszystkie materiały z technologii sieciowych i systemów telefonicznych opracowuje Marcin T. Ślęczek, CCIE #67501. Jest on certyfikowanym instruktorem programu Cisco Academy z uprawnieniami do prowadzenia zajęć zarówno na poziomie CCNA, jak i CCNP. Posiada certyfikat CCAI (Cisco Certified Academy Instructor). Prowadził zajęcia w akademii Cisco w Fundacji Wspierania Edukacji Informatycznej PROIDEA w latach 2006-2014 oraz w akademii Cisco na Politechnice Krakowskiej w latach 2013-2014. Z projektowaniem, budowaniem i utrzymywaniem sieci teleinformatycznych ma styczność od 2000 roku.

Materiały z systemów GNU/Linux i rozwiązań Open Source tworzy Marcin T. Ślęczek, RHCA 170-260-905. Pracuje on z systemami GNU/Linux od 2000 roku. W latach 2006-2009 prowadził szkolenia z systemów GNU/Linux w Fundacji Wspierania Edukacji Informatycznej PROIDEA. W latach 2000-2012 wykorzystywał na serwerach dystrybucję Slackware. W tym czasie miał też styczność w trakcie migracji usług i danych oraz rozwiązywaniu problemów z wieloma innymi dystrybucjami GNU/Linux, w tym z systemami z rodziny BSD (UNIX). W latach 2012-2017 wykorzystywał na serwerach dystrybucję Debian. Od 2017 roku korzysta na serwerach z systemu RHEL (Red Hat Enterprise Linux). Systemy GNU/Linux stosował do obsługi i przetwarzania ruchu sieciowego ówczesnych dostawców usług internetowych (lata 2000-2010 i "osiedlowi ISP"), jak i hostowania różnych aplikacji, usług i danych.

W latach 2003-2009 zajmował się programowaniem w języku C modułów jądra Linux, komponentów stosu TCP/IP i aplikacje dla systemów z rodziny GNU/Linux oraz tworzeniem w nich rozbudowanych programów skryptowych z użyciem bash, sed i awk.

Nieprzerwanie od 2021 roku jest też certyfikowanym administratorem i specjalistą bezpieczeństwa Kubernetes. Posiada certyfikaty CKA (Certified Kubernetes Administrator) i CKS (Certified Kubernetes Security Specialist) wydawane przez Linux Foundation.

Jest też jednym z Twórców, których artykuły publikowane są w ramach projektu Open Virtualization Pro.

Obecnie Marcin Ślęczek w głównej mierze zajmuje się wdrożeniami i obsługą sieci, systemów telefonicznych, centrów danych oraz administracją systemami GNU/Linux. Szkolenia prowadzi tylko dorywczo. W branży pracuje od 2000 roku. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, gdzie w 2009 roku na kierunku Informatyka Stosowana uzyskał tytuł inżyniera. Kilka lat wcześniej uzyskał dyplom technika elektronika w Zespole Szkół Elektrycznych nr 2 w Krakowie.

Od 2017 roku Marcin Ślęczek jest członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI).

Na codzień pracuje z rozwiązaniami Cisco Systems, Red Hat, VMware i IBM. Zajmuje się ich sprzedażą, wdrażaniem i obsługą.


Zachęcamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych Facebook i LinkedIn.


Zapraszamy do kontaktu drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie +48 797 004 932 lub +48 797 004 938.