Wybierz swój język

Społeczna odpowiedzialność biznesu lub tak zwany CSR (ang. Corporate Social Responsibility)

Bycie społecznie odpowiedzialnym, to dla przedsiębiorstwa dobrowolne uwzględnianie w ramach swoich działań również interesów społecznych i aspektów środowiskowych, w tym dbanie o dobre relacje z szeroko rozumianym otoczeniem. Działamy na rynku od 2009 roku i też nie jesteśmy dużym przedsiębiorstwem. Dlatego też, o ile nasze działania w tym obszarze nie są bardzo spektakularne, to staramy się pomagać i działać na rzecz społeczności na tyle, na ile to w naszych możliwościach.

Pamiętaj, że korzystając z naszych usług i kupując u nas pomagasz innym!


Warto sobie pomagać. Dlatego właśnie zostaliśmy Inwestorem Społecznym, przekazując corocznie środki pieniężne na rzecz projektów Szlachetna Paczka oraz Akademia Przyszłości, które prowadzone są przez Stowarzyszenie WIOSNA.

"Akademia Przyszłości od 2003 r. pomaga Dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. To bezpieczna, twórcza przestrzeń, w której Dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem. Akademia wyposaża Dziecko w zasoby i doświadczenia, dzięki którym może pokonać dotychczasowe przeszkody i poradzić sobie w dorosłym życiu – przede wszystkim buduje w dziecku poczucie własnej wartości."

"Zmieniamy świat na dobre. To właśnie robimy. Codziennie. Od 2001 roku. Trudno krócej opisać cel naszych działań, naszą misję i wartości. Szlachetna Paczka jest jednym z największych programów społecznych w Polsce. Łączymy ze sobą tych, którzy chcą pomagać z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia."

Uważamy, że dzięki wspólnym inicjatywom uśmiech zagości na twarzach jeszcze większej ilości osób.

Wspieramy także infrastrukturę i możliwość sprawnego działania Stowarzyszenia WIOSNA. W roku 2016 udostępniliśmy dla stowarzyszenia sprzęt sieciowy firmy Cisco Systems o wartości $77212 NETTO.

Od 2016 roku do dziś realizujemy również nieodpłatną obsługę, rekonfigurację i rozbudowę ich infrastruktury sieciowej.


Dużą ilość naszych szkoleń, spotkań i warsztatów realizujemy w ramach bezpłatnej inicjatywy wspierania lokalnych działów IT.

Chcemy, aby dzisiejsze systemy informatyczne stawały się coraz lepsze. Do tego potrzebni są ludzie, którzy rozumieją jak działają nowe rozwiązania, mechanizmy, protokoły i technologie. Ich ilość ciągle rośnie, a wszystko w świeci IT z roku na rok staje się coraz bardziej złożone. Na dodatek każda nie używana wiedza ucieka.

Stąd organizujemy darmowe warsztaty, spotkania technologiczne i szkolenia, których zadaniem jest zarówno zdobywanie, jak i utrwalania zdobytej wcześniej wiedzy. Do utrzymania wiedzy potrzebne są wyzwania, a tego u nas nie brakuje. W naszej sali szkoleniowej można swobodnie sprawdzać działanie poznanych mechanizmów, protokołów, technologii, a także symulować różne awarie, na co nie można pozwolić sobie w żadnym produkcyjnie działającym systemie IT.

Wszystkie wykorzystywane w trakcie szkoleń materiały zostały przygotowane przez nas własnoręcznie. Ich zaledwie niewielką próbkę można zobaczyć powyżej. Była to dla nas naprawdę bardzo duża inwestycja czasu, którą chcieliśmy podziękowć naszym klientom, za wspólną kooperację i zaufanie. Zrobiliśmy to dzięki Wam i dla Was, a przy okazji skorzystali też inni.

Ilość czasu, jaką trzeba było poświęcić na przygotowanie materiałów i sali szkoleniowej z urządzeniami firmy Cisco Systems, to co najmniej dwukrotnie tyle, ile zajęły same prowadzone przez nas zajęcia w okresie niżej zestawionych 3-lat.

W ramach tej bezpłatnej inicjatywny w latach 2017-2019 wzięło udział 161 uczestników z 56 organizacji. Wielu z nich brało udział w wielu różnych szkoleniach i warsztatach. Łącznie poprowadziliśmy 690 bezpłatnych godzin szkoleniowych i warsztatów.

  • Rok 2017 to 346 godzin zegarowych szkoleń i warsztatów dla łącznie 161 uczestników.
  • Rok 2018 to 160 godzin i 30 minut zegarowych szkoleń i warsztatów dla łącznie 109 uczestników.
  • Rok 2019 to 183 godziny i 40 minut zegarowych szkoleń i warsztatów dla lącznie 140 uczestników.

Wszystkiem bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy do kontaktu przy nowych projektach!


12 grudnia 2023 roku przekazaliśmy Zespołowi Szkół Łączności w Krakowie urządzenia sieciowe oraz sprzęt komputerowy klasy PC do prowadzenia zajęć w ramach Akademii Cisco oraz przedmiotu Sieci Komputerowych.

Szkoła otrzymała od nas m.in.:

  • 10 zestawów komputerowych (komputer PC, RS232, monitor, klawiatura, myszka, podkładka pod myszkę oraz potrzebne kable).
  • 12 routerów Cisco ISR (Integrated Services Router) z kartami WIC (interfejsy serial) oraz funkcją centrali telefonicznej.
  • 2 przełączniki warstwy trzeciej Cisco Catalyst z funkcją zasilania telefonów,
  • 10 telefonów Cisco IP Phone (6x 7911 i 4x 7960/7961),
  • 15 przełączników warstwy drugiej Cisco Catalyst.

Sprzęt ten był wykorzystywany przez wiele lat w naszej sali szkoleniowej. Mamy nadzieję, że pomoże on teraz w kształceniu nowych techników telekomunikacji, teleinformatyki i informatyki w Zespole Szkół Łączności w Krakowie.


8 lutego 2024 roku przekazaliśmy Zespołowi Szkół Elektrycznych nr 2 w Krakowie urządzenia sieciowe firmy Cisco Systems oraz sprzęt komputerowy klasy PC do prowadzenia zajęć w ramach Akademii Cisco oraz przedmiotu Sieci Komputerowych.

Szkoła otrzymała od nas m.in. widoczne na zdjęciu zestawy komputerowe PC, routery, przełączniki oraz telefony IP firmy Cisco Systems. Sprzęt ten był używany przez wiele lat w naszej sali szkoleniowej i nadaje się do prowadzenia zajęć w ramach naszego autorskiego programu szkoleń: "Podstawy sieci z Cisco IOS".

Mamy nadzieję, że przekazany sprzęt pomoże w kształceniu przez Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 kolejnego pokolenia techników.


W życiu nie można zapomnieć o ruchu i rekreacji. Dlatego w latach 2022-2023 roku wsparliśmy lokalny Klub Sportowy MAXIMUS. Specjalizuje się on w Muay Thai (boks tajski). Pomogliśmy mu przy jego zróżnicowanej działalności, gdzie oprócz przygotowań do uczestnictwa w zawodach oraz normalnych zajęć, prowadzone są także zajęcia dla dzieci i młodzieży z Autyzmem i Aspergerem, z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i z Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii.

Ruch i sposób prowadzenia takich zajęć sprawia, że zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogą cieszyć się świetną, wspólną zabawą, która w wielu obszarach poprawia ich jakość życia. Niby to sporty walki, ale to nie tak, że wspieramy przemoc. Zwykle to słaby się do niej ucieka. Silny potrafi walczyć tak, by słabsi mogli z nim poprawić swoje umiejętności, jak i w odpowiednim momencie odpuścić. Wszytko "w granicach" ma swoje zastosowanie i jest potrzebne.

Nadmiar stresu najlepiej wyładować w klubie MAXIMUS! To tu zdobędziesz wolę walki o lepsze! Walcz z nami po jednej stronie!


W grudniu 2021 roku tablice z naszymi materiałami zostały bezpłatnie udostępnione dla Zespół Szkół Łączności w Poznaniu i zainstalowane w ich sali, gdzie odbywają się zajęcia z przedmiotu Sieci Komputerowych.

Cieszymy się niezmiernie z faktu, że opracowane przez nas materiały są chętnie wykorzystywane przez innych. Mamy nadzieję, iż pomogą one w nauczaniu nowego pokolenia techników łączności, telekomunikacji, teleinformatyków i informatyków. A zainteresowanych wykorzystaniem naszych materiałów w takiej formie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.


W latach 2022-2023 udzieliliśmy wsparcia rzeczowego i finansowego dla Fundacji Autyzm Up, które to zostało przeznaczone na działania na rzecz osób w spektrum autyzmu, akcesoria sportowo-rekreacyjne oraz budowę ich nowego ośrodka.

"Fundację Autyzm Up założyliśmy my, rodzice dzieci autystycznych. Naszym głównym celem jest budowa i prowadzenie domu dla dorosłych osób z autyzmem. Domu, w którym będą mogli godnie i aktywnie przeżywać swoje życie." - https://autyzmup.org


Rozrywka, kultura i sztuka. W roku 2023 udało nam się też udzielić wsparcia finansowego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, które pomogło w realizacji i promocji ich spektakli dyplomowych w ramach Teatru AST.

"Spektakle prezentowane w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie nie powstałyby bez pasji i zaangażowania wielu osób. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą Teatr AST. Podsumowanie sezonu to także okazja, by wyrazić wdzięczność dla naszych sponsorów. Dziękujemy serdecznie indywidualnym darczyńcom oraz - w sposób szczególny - firmie networkers.pl za wsparcie finansowe, które pomogło w realizacji i promocji tegorocznych spektakli dyplomowych."

Mamy nadzieję, że udzielone przez nas wsparcie pomoże młodym artystom w początkowej fazie ich drogi zawodowej.


Już od kilku lat bierzemy udział przy tworzeniu największego hackatonu w Europie, jakim jest HackYeah. Budowanie infrastruktury pod hackatony nie jest częścią naszej działności. Niemniej, kiedy nikt nie jest w stanie w tak krótkim czasie dostarczyć oraz skonfigurować tak dużej ilość sprzętu, wtedy pojawiamy się my. A infrastruktura HackYeah, to nie tylko to co widać.

Infrastruktura LAN/WLAN dla kilku tysięcy uczestników, to nie tylko to co widać na zdjęciach czy widzą uczestnicy. Obejmuje ona też wszystkie punkty dystrybucyjne na każdym z pięter obiektu, a także wiele dodatkowych pomieszczeń, sal i korytarzy. Wszystko to trzeba zrobić szybko, niemalże na już i zaraz po zdemontować. Zawsze mierząc się też z nieco innymi "przeszkodami".

Tuning i parametryzacja WiFi przy kilkuset różnych hotspotach działających w tym samym otwartym obszarze i w ramach tych samych zakresach częstotliwości, gdzie wszyscy się wzajemnie zakłócają, to również nie lada wyzwanie. Niemniej, pomimo tak niewielkiego czasu na przygotowanie i konfigurację, udaje nam się wypracować odpowiednie ustawienia.

HackYeah to wydarzenie, w ramach którego kilka tysięcy osób pracuje nad opracowaniem rozwiązań, z jakimi mierzy się dziś nasze społeczeństwo. W ten sposób powstaje przestrzeń do wspólnej pracy i działania. Działamy, a nie tylko gadamy!


Zachęcamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych Facebook i LinkedIn.


Zapraszamy do kontaktu drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie +48 797 004 932 lub +48 797 004 938.