Wybierz swój język

Bezpieczeństwo urządzeń końcowych

Nie można zapomnieć o ochronie urządzeń końcowych poza bezpieczną infrastrukturą organizacji oraz możliwością integracji wybranego do tego celu rozwiązania z innymi produktami bezpieczeństwa. Dzięki temu, wybrane rozwiązanie będzie zwiększało swoją funkcjonalność oraz umożliwiało lepszą identyfikację i korelację zachodzących zdarzeń. Wymiana kontekstu pomiędzy różnymi produktami jest dziś bardzo ważna i oszczędza sporo czasu działom IT. Duża ilość włamań ma początek właśnie na urządzeniach końcowych. Powodem tego jest wzrost ilości osób pracujących poza dobrze chronioną siecią organizacji.

Zwykły antywirus to za mało. Trzeba liczyć się z tym, że pomimo najlepszych rozwiązań i tak może dojść do zainfekowania - wyścig ciągle trwa. Dlatego ważnym elementem ochrony jest budowa kontekstu zdarzeń i korelacja, która może wskazać skalę problemu, moment zainfekowania oraz przebieg całej aktywności i rozprzestrzeniania się pliku.

Pozycjonowane przez rozwiązania dla urządzeń końcowych potrafią stale analizować i śledzi aktywność plików w sieci. Badają na bieżąco kontekst zachodzących na urządzeniach końcowych zdarzeń, korelują te informacje z danymi telemetrycznymi, tym co dzieje się na urządzeniu końcowym i w sieci, zachowaniem plików w środowisku wyizolowanym (ang. Sandbox) oraz bogatą bazą wiedzy ekspertów z jednej z największych organizacji zajmujących się badaniem cyberzagrożeń.

Dodatkowo, potrafią bardzo dobrze integrować się z resztą ekosystemu bezpieczeństwa, jaką oferujemy. Zwiększa to widoczność, efektywność oraz ułatwia korelację i wizualizację incydentów. Dzięki temu dział IT może zareagować pewniej i szybciej.


Odpowiedzialność

Wszelkie prezentowane na naszej stronie treści i grafiki mają wyłącznie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawa. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w dowolnym momencie i bez uprzedzenia lub następczego informowania o takich zmianach. Dokładamy starań, aby informacje publikowane na naszej stronie były zgodne ze stanem faktycznym i aktualne, nie gwarantuje jednak, że nie zawierają braków lub błędów. Nie ponosimy też żadnej odpowiedzialności za skutki powiązane z dostępnem do publikowanych przez nas informacji, w szczególności za wszelkie decyzje podejmowane na podstawie tych informacji.


Wykorzystane materiały

Grafiki wykorzystane na naszej stronie pochodzą z różnych źródeł. Część z nich została wykonana przez nas, a część pochodzi z zasobów dla Partnerów producentów z którymi współpracujemy oraz sklepów internetowych z gotowymi grafikami i zdjęciami.


Zapraszamy do kontaktu drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie +48 797 004 932 lub +48 797 004 938.