Wybierz swój język

Akademiki studenckie

W miejscach takich, jak akademiki studenckie sieć przewodowa i bezprzewodowa jest współdzielona przez wiele osób, co sprawia problemy przy używaniu w niej takich protokołów jak m.in. Bonjour, mDNS czy UPnP. Używamy ich najczęściej w domach, aby wygodnie wykrywać różne urządzenia i dostępne na nich usługi, jak dla przykładu Apple TV czy Google Chromecast.

W sieci akademickiej widać wiele, nie tylko naszych urządzeń. Łatwo o pomyłkę i skorzystanie z nie swojego urządzenia. Dodatkowo nasze urządzenia są narażone na nadużycia od strony innych. Każdy użytkownik powinien móc samodzielnie kontrolować dostęp do tego co jest w jego przestrzeni. Jeżeli nie ma takich możliwości, to zarządzanie i odpowiedzialność z tego tytułu spada na barki działu IT, dla którego nie jest to łatwym zadaniem, a patrząc realnie zwykle czymś niemożliwym do spełnienia. 

Zaprowadź porządek i oddaj użytkownikom kontrolę nad tym, kto ma dostęp do ich prywatnych urządzeń. Użytkownicy sieci samodzielnie, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej dla systemu Android lub iOS będą mogli dodawać do prywatnej przestrzeni swoje urządzenia. W ten sposób nie będą one widoczne dla innych, choć wszyscy będą działać w tej samej sieci. Dzięki temu możemy z nich tak samo bezpiecznie korzystać, jak w domu, bez zaprzątania głowy lokalnemu działowi IT

Da się także je udostępniać w kontrolowany sposób. W związku z tym, że wszyscy jesteśmy w tej samej sieci, wystarczy zaprosić sąsiada do swojej prywatnej przestrzeni. Kiedy zaakceptuje zaproszenie, będzie mógł korzystać z naszych urządzeń, jednocześnie cały czas będąc w swojej sieci, ze swoimi urządzeniami. Oczywiście, równie łatwo można odebrać sąsiadowi taki dostęp.


Odpowiedzialność

Wszelkie prezentowane na naszej stronie treści i grafiki mają wyłącznie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawa. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w dowolnym momencie i bez uprzedzenia lub następczego informowania o takich zmianach. Dokładamy starań, aby informacje publikowane na naszej stronie były zgodne ze stanem faktycznym i aktualne, nie gwarantuje jednak, że nie zawierają braków lub błędów. Nie ponosimy też żadnej odpowiedzialności za skutki powiązane z dostępnem do publikowanych przez nas informacji, w szczególności za wszelkie decyzje podejmowane na podstawie tych informacji.


Wykorzystane materiały

Grafiki wykorzystane na naszej stronie pochodzą z różnych źródeł. Część z nich została wykonana przez nas, a część pochodzi z zasobów dla Partnerów producentów z którymi współpracujemy oraz sklepów internetowych z gotowymi grafikami i zdjęciami.


Zapraszamy do kontaktu drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie +48 797 004 932 lub +48 797 004 938.